Crowdestate ühisrahastusplatvorm – 2018 kokkuvõte

{:ee}2018 kokkuvõte{:}{:en}2018 overview{:}

Lugemiseks kuluv aeg: 4 min

2018 aasta lõpuni on jäänud vaid loetud päeva seega nüüd on hea võimalus aega maha võtta ja tagasi vaadata, millega Crowdestate sel aastal kõik hakkama on saanud – statistika, uuendused, investeerimisvõimalused.

Crowdestate ühisrahastusplatvorm numbrites

Crowdestate saab peagi juba 5-aastaseks. Platvormi tegevusajaloo jooksul on investorid rahastanud kokku 125 investeerimisvõimalust erinevatele ettevõttetele, muu hulgas rahastanud mitmeid mainekaid kinnisvaraarendusi ja ettevõtete kasvuks vajalikku käibekapitali.

Investoritele on tagastatud juba 43 projekti põhiosa ning teenitud intressid. Tagastatud summa ületab 2018. aasta lõpuks 27 miljonit eurot. Ajalooliseks keskmiseks intressimääraks tagastatud projektide puhul on platvormil märkimisväärne 20.42% aasta baasil.

Siit pääsed ligi Crowdestate’i statistika lehele.

Crowdestate ühisrahastusplatvormi uuendused

Oleme võtnud enda investoreid kuulda ning rikastanud Crowdestate’i investeerimisplatvormi mitmete uhkete uuenduste näol. Siin on nimistu olulisematest tehnilisest lahendustest:

  • Järelturg – Esimene kinnisvara investeeringute järelturg Eestis, kus investoritel on võimalik müü ja/või osta erinevaid investeeringuid.

Järelturule pääseb ligi siit.

Loe blogipostitust: Crowdestate järelturg: kuidas müüa ja/või osta investeeringud?

  • Uus eelbroneerimissüsteem – Rahalised piirangud kadusid, kõikidel investoritel on 100€ garantii kui ka võimalus projektist osa saada (ülerahastamise korral toimub investeeringute proportsionaalne kärpimine).

Loe blogipostitust: Uus eelbroneerimissüsteem: mida tasub teada!

  • Verifitseerimine – Oma kasutajate tuvastamine on seotud nii uute rahapesu tõkestamise reeglitega kui ka Crowdestate’i plaaniga taotleda Finantsinspektsioonilt makseasutuse tegevusluba.

Loe blogipostitusi: Crowdestate ja Veriff: kuidas kinnitada identiteet ja Crowdestate vastab: Miks otsustasime verifitseerimise kasuks?

  • Täiendatud Autoinvest – Lisandusid kapitali tüüpe ja investeeringu liike lahti seletavad infonupud, riskiklassi ja mitme rahastusvooruga seotud selekteerimisvõimalused. Lisaks on võimalik eelbroneerimise ajal Autoinvesti poolt tehtud investeeringule manuaalselt juurde investeerida – hurra!

Loe blogipostitusi: Autoinvest automaatne investeerimine ja Crowdestate riskireiting

  • Uus blogi – Blogi on nüüd kordades kasutajasõbralikum ning erinevaid postitusi on kergem leida tänu märksõnadele nagu algajale investorile, juhendid, olulised uuendused jne. Hakkame edaspidi lisama ka itaaliakeelseid blogipostitusi.

Uuri blogi lähemalt siit.

  • Mitmekeelsed dokumendid – Viimaks saab intressitõendeid kui ka saldoväljavõtteid lisaks eesti keelele ka teistes keeltes alla laadida.

Dokumentidele pääsed ligi minnes enda investeerimisportfelli (Ülevaade – Aruanded).

  • Investeeringute liigutamine – Kui sul on ühe kasutajakonto all mitu investeerimiskontot, siis saad nende kontode vahel nüüd ilusti iseseisvalt investeeringuid liigutada.

Õpetus on leitav KKK-st ja Investeerimiskonto sektsioonist.

  • Mitu investeerimiskontot – Varasema 5 investeerimikonto asemel võid luua endale nii mitu kontot kui hing ihaldab ja investeerida kasvõi kõikide perekonnaliikmete tarbeks või seadistada need kõik sinu eest investeerima.

Õpetuse, kuidas uut investeerimiskontot teha, leiad meie KKK-st Investeerimikonto sektsioonist.

  • Koduleht on nüüd veel ka saksa- ja itaaliakeelne.

Investorid ja investeerimisvõimalused

2018 aastat alustasime peaaegu 17 000 rahvusvahelise investoriga, küll aga selle aasta lõpetame 8000 võrra rikkamalt – 25 400 investorit. Uskumatult äge! Oleme siiralt tänulikud, et olete meie tegemistes näinud väärtust, sest saame kasvada vaid tänu teile.

Liitu Crowdestate investorkogukonnaga siin.

Kasvamisteemadel jätkates, siis Crowdestate tegevus laienes nüüd ka Itaalia turule, kus oleme juba paar kinnisvara arendusprojekte investorite toel ka rahastanud.

Loe blogipostitust: Investeeri Crowdestatega Itaaliasse

Sellel aastal ületas Crowdestate rahastatud projektide arv 100 ning platvormil lisandus 75 uut investeerimisvõimalust nii Eestist, Lätist kui Itaaliast.

Tutvu investeerimisvõimalustega siin.

Uudiskiri

Alates sügisest ilmub iga 2 kuu tagant Crowdestate’i uudiskiri, mis annab ülevaate platvormil tehtud uuendustest, avalikustatud blogipostitustest kui ka uutest investeerimisvõimalustest. Väikese kirsina tordil on iga uudiskirja lõpus ka lugemis- ning podcast soovitus.

Uus uudiskiri ilmub juba jaanuarikuu alguses ning sellega liitumiseks ei pea omama Crowdestate’s kasutajakontod. Uudiskirjaga saad liituda siin.

Uudiskiri on antud hetkel eesti ja inglise keeles.

Sotsiaalmeediakanalid

Lisaks Facebookile, kus on võimalik hoida end kursis investeerimisvõimaluste, blogipostituste, uudiste ja loosimismängudega on Crowdestate järjepidevalt aktiivne ka LinkedIn-is, Google+ ja Instagramis.

LinkedIn’i postitame infot vaid investeerimisvõimaluste ja blogipostituste kohta.

Instagramis on leitavad nii edukalt lõppenud kui ka järelturul olevad projektid. Instagram storysse lisame infot uute investeerimisvõimaluste kohta.

 

Aastaaruanne on alla laaditav siit.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.