fbpx

Lugemiseks kuluv aeg: 1 min.

Crowdestate’i platvormil on nüüd kohustuslik kõikidel investoritel enda identiteedi verifitseerida, et petuskeeme vältida ja tagada kõrgem turvalisus.

Loe siit lähemalt, miks otsustasime verifitseerimise kasuks.

Antud hetkel selle tegemata jätmisel ei ole võimalik uusi investeerimiskontosid luua ega ka Autoinvesti kasutada. 1 kuu möödumisel ei ole võimalik investeerimistaotlust esitada ega ka raha pangakontole kanda seega siit leiad õpetuse, kuidas selle kiiremas korras ära teha.

TÄHTIS:

 • Vaata, et “Minu Profiil” all olev nimi kattuks dokumendil olevaga.
 • Soovitame kasutada Google Chrome’i.
 • Verifitseerimiseks on tarvis kaamera olemasolu (võid kasutada sülearvuti veebikaamerat, telefonikaamerat, tahvelarvutikaamerat).

Kui sul ei ole veel investeerimiskontot

Seadista endale Google Authenticator VÕI kinnita telefoninumber.

Kui soovid esitada investeerimistaotlust või muuta enda investeerimiskonto andmeid, siis ei pea enam ootama SMS-i teel tulevat koodi vaid saad selle olenemata asukohast kinnitada Google Authenticatoriga. Eriti mugav välisriigis viibimisel.

Kuidas Google Authenticatorit seadistada:

 1. Tõmba enda Android või iOS seadmesse Google Authenticator app (kui sul seda juba pole). Kui jääd hätta leiad abi siit. 
 2. Crowdestate’i lehel mine “Profiil” ja “Valideerimine ja lepingu allkirjastamise meetod” ning skanneeri QR-kood enda Google Authenticatori app’iga.
 3. Sisesta Google Authenticatoris kuvatud kood.

Valmis. Nüüd tegutse vastavalt allpool väljatoodule.

Kui sul on investeerimiskonto

1. Mine “Profiil” lehele ja vajuta “Kinnita identiteet”.

2. Nõustu kasutustingimustega ja vajuta “Veriff” sinisele nupule.

Peale mida suunatakse sind Veriff lehele, kus tuleb valida dokument, mida soovid identiteedi kinnitamiseks kasutada – ID-kaart, pass või juhiluba.

3. Peale “Kinnitan” nupule vajutamist näidatakse sulle ette järgnevad sammud, mida tuleb teha ehk portree- ja dokumendipildi tegemine.

                     

4. Lõpus kuvatakse sulle kõik tehtud pildid ning soovi korral on võimalus need uuesti teha.

5. Kui kõik sobib, siis “Kinnita” veel viimased sammud ja jää kinnitusmeili ootama.

              

Kui identiteet kinnitatud, siis saad luua uue investeerimiskonto või toimetada edasi olemasolevaga.

Ettevõtte investeerimiskonto

Mine investeerimiskonto seadetesse (“Ülevaade” – “Seaded” – “Muuda konto seadeid”), lisa vajaminevad dokumendid ja jää kinnitusmeili ootama.

Kui midagi jäi segaseks või vajad abi, kirjuta meile info@crowdestate.eu ning aitame sind.

Head pildistamist! 🙂


26 Comments » for Crowdestate ja Veriff: kuidas kinnitada identiteet
 1. Ari Syynimaa says:

  I can not see the verification link in my profile, maybe I have done it?

 2. Meelis meiorg says:

  Tere !

  Meil eestis on sellise klounaadi asemele mõeldud välja juba ammu elektrooniline ID – ID-kaart, Mobiili ID ja muud sellised teenused.
  Pange asi tööle ja teeme ka tuvastuse kohe ära.

 3. Tiiu Järviste says:

  /Users/tiiujarviste/Desktop/Veriff.pdf
  Jäin indentifitseerimise juures toppama veriff ” error.safari_not_supported”
  Alati heade soovidega
  T.

 4. Martin says:

  Kas Crowdestate on kursis, et valitud “kõigile sobiva” teenuse kasutustingimused eksisteerivad VAID ingliskeelsena on seega tühised EV õigusruumis? Või on Crowdestate oma aadressi EV õigusruumist ära kolinud?
  Soovitan rääkida pädeva juristiga. Kelkimised “kõigile sobiv” ja “kui ei meeldi mine ära” ei ole usaldust müüvale ettevõttele sobilik suhtlusviis.

 5. Sille Kapper says:

  Mulle ka ei meeldi see pildistamise asi. Tahan lihtsalt id-kaardiga autentida! Te päriselt ei hakkaGI seda võimaldama? Põhjendusega, et “suur hulk investorid on välismaalased”?? Sellise suhtumise korral ma vist aitan teil seda välismaalaste osakaalu veelgi suurendada varsti. Olen pettunud ja kaalun tõsiselt teie kaudu investeerimisest loobumist.

 6. Gert says:

  Kas tõesti ei olnud paremat koostööpartnerit valida kui see veriff, kus ma pean veebikaameraga pildi tegema? Esimesed korrad arvasin, et see teenus on lihtsalt katki, kuna ma ei osanud oodata, et veebikaamera võiks vajalik olla tuvastamise jaoks (miks ma ei või lihtsalt oma ID kaardist pilti saata?)

  Nüüd ma olen proovinud telefoniga teha endast ja ID kaardist pilte ja olen kahel korral saanud ainult “palun proovi uuesti” emaili tagasi. Telefon on pixel 2 mis peaks olema piisavalt hea kaameraga ometi, lihtsalt läbi veriff rakenduse ei ole võimalik fokuseerida ja pilti ma ise teha ju ei tohi??

  • Tere. Hetkel näen, et Veriffil ei õnnestu saada ühendust kaamera ja/või mikrofoniga ning seetõttu verifitseerimine ei edene. Vaadake ega kuskil seadetes ei ole kaamerale ligipääsu tõkestatud.

   • Gert says:

    Tere Gerda

    Jah, nii ma ka oma kommentaaris kirjutasin. Viimased korrad proovisin telefoniga, kus sai pildid tehtud, aga edukat tuvastamist ei õnnestunud saada.

    Ootan siis kuni mobiil-id kaudu tuvastamise jõuate lisada.

 7. Tõnis Rindesalu says:

  Tõepoolest, ülalnimetatud link jutustab pikal-laialt identifitseerimise vajalikkusest, mitte sellest, miks on valitud ainsaks meetodiks veider kaamera ees jahmerdamine.
  Kas tõesti on võimatu lubada autentimist nii Veriffi teel kui ka ID-kaardi teel????????
  Iga klient siis ise otsustab, millist meetodit kasutab.

 8. Evald Kukk says:

  Kulla Sille kippar, olen juna 76 vana ja ei jaga muhvigi estiatud idendifitseerimise moodusest. Lugesin, et palju kommenteerijad on sama meelt, et pildistamine on tegelikult inimese idenditeedi rikkumine (ma ei soovi lihtsalt oma õnnetud nägu kellegile näidata) ning paljudele isegi ebasobiv mitmetel põhjustel. Mõelge asi ümber ja tehke uus variant ID kaarti kasutamisega. Pealegi verifitseerimine on täiesti tundmatu asi ja ei oma usaldusväärsust. Hea Sille Kippar, sellise keerulise nõudmisega tekitate paljudes investorites, kes oma, võib-olla viimase raha, paigutasid sellesse investeerimisfondi, et teadmata riskiga, raha veidi vanaduspõlves oma tervise huvides juurde saada. Sille, mõtle nende inimeste peale, kes usaldasid oma raha fondile, ja nüüd tekitate nendes kahtlusi selle uue idendifitseerimisega. Hea meelega küsiks oma raha tagasi, mille investeerimisfondi panin aga tõenäoliselt on see veelgi keerulisem või hoopis võimatu toiming. Jääm ootama vastust minu personaalsele E-aadressile, mis on kirjas minu investeerimise lepingus.

 9. Leili Hein says:

  Tere!

  Väga ebaõnnestunud nõue! Pool päeva läinud ja ei mingit tulemust. Osa raha, mille vahetult enne vastavat teadet üle kandsin, seisab konto peal tühjalt, kuna konto omanikuna ei suuda end verifitseerida isegi kõrvalise abiga. Miks ei ei saa Eesti kodanikud end tuvastada ID kaardi abil?
  Vastamine ei ole vajalik, olen neid mitterahuldavaid vastuseid piisavalt lugenud.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.