Crowdestate’i ühisrahastusplatvorm 2017 aastal – statistika, uuendused ja investeerimisvõimalused

crowdestate-crowdfunding-platform-2017

Lugemiseks kuluv aeg: 1.20 min.

Oleme äärmiselt rõõmsad, et investeerimine kinnisvarasse ja ettevõtetesse on järjest populaarsem ning teeme omalt poolt iga päev tööd, et investoriteni jõuaks kvaliteetsed ja tulusad investeerimisvõimalused. Nüüd, kus 2017. aasta lõpuni on jäänud vaid loetud päevad, on hea võimalus üle vaadata, mida Crowdestate’i ühisrahastusplatvorm aasta jooksul ette võttis.

Crowdestate’i ühisrahastusplatvorm numbrites

Crowdestate startis 2014 aasta kevadel, ja saab seega peatselt juba 4-aastaseks. Platvormi tegevusajaloo jooksul on investorid rahastanud kokku 52 investeerimisvõimalust erinevatele ettevõttetele, muu hulgas rahastanud mitmeid mainekaid kinnisvaraarendusi ja ettevõtete kasvuks vajalikku käibekapitali. Tegevusajaloo jooksul on lõppenud mitmed investeerimisvõimalused – täpsemalt on investoritele tagastatud juba 17. projekti põhiosa ning teenitud intressid. Tagastatud summa ületab 2017. aasta lõpuks 8 miljonit eurot, millest intressitulu moodustab lausa 1 miljon eurot. Ajalooliseks keskmiseks intressimääraks tagastatud projektide puhul on platvormil märkimisväärne 27.11% aasta baasil.

Ühisrahastusplatvorm on pidevas uuenemises ja nii lisandus 2016. aastal teenuste hulka laen ettevõttele (näiteks Click&Grow investeerimisvõimaluse kohta saad blogist lugeda) ning 2017 aastal kinnisvara tagatisel laen. Loomulikult jätkame ka uute teenuste puhul põhjalikku taustakontrolli teostamist ning avame investoritele vaid suurima potentsiaaliga projektid.

crowdestate-ühisrahastusplatvorm-2017

Crowdestate’i ühisrahastusplatvormi tehnilised uuendused

Crowdestate’i meeskonna eesmärk on pakkuda kõikidele investeerimishuviga inimestele hea kasutajakogemus ja mitmekülgne investeerimiskeskkond. Seetõttu uuendasime 2017 aastal platvormi järgmiste tehniliste lahendustega:

  • Google Authenticator äpi abiga tegevuste kinnitamine – mõnikord juhtub, et SMS kood ei saabu soovitud kiirusega või ei jõua välismaal olles kohale. Google Authenticator on nutitelefoni jaoks loodud autentimisvõimalus, mida nüüd saab kasutada ka Crowdestate’i platvormil näiteks investeerimiskorralduse kinnitamiseks. Selleks tõmba alla äpp, aktiveeri kasutajakonto profiili all Authenticatori kasutamine ning skänni QR kood. Ja nüüd on sul SMS koodidest sõltumatu viis oma olulisemaid tegevusi kinnitada.
  • Intressioksjon – kinnisvara tagatisel laenu tarbeks loodud arendus, mis võimaldab sponsoritek investorite piisava huvi korral oksjoni vormis soodsam intressimäär saavutada.
  • Autoinvest – kauaoodatud automaatse investeerimise lahendus. Seadista oma investeerimiskontole autoinvest sobivate parameetritega ja sa ei pea enam muretsema, kas ikka jõuad õigel ajal oma investeerimiskorralduse teostada.
  • Investeerimisprojektide uudised ja aruanded – Crowdestate on investoritele võimalusel alati jaganud infot projektide kohta, kuhu nad raha paigutanud olid. Kui varasemalt edastasime infot e-kirjaga konkreetse projekti kohta vaid sellesse projekti investeerinutele, siis nüüd on kõik uudised projektide juures kõikide soovijate jaoks nähtavad ja loetavad.
  • Uus investeerimiskonto ülevaate lehekülg – investorile on lihtsalt ja mugavalt näha oma investeeringutega seotud statistika ning uudised.

Investorid ja investeerimisvõimalused

2017. aastal jätkus Crowdestate’i rahvusvahelistumine. Oleme oma Läti partneri abiga toonud investoritele rahastamiseks mitmed investeerimisvõimalused Riia ihaldatud elamispiirkondades ning tähelepanelik investor märkas kindlasti ka Soomes arendatavat ujuvmajade projekti. Meie investeerimishuvilisi on platvormile tänaseks jõudnud pea 17 000-ni ning see number kasvab pidevalt. Ja oleme meeldivalt üllatunud, et külalisi meie veebilehel on lausa 176-st riigist üle maailma.

crowdestate-investment-blog-statistics

Crowdestate’i ühisrahastusplatvorm tänab kõiki koostööpartnereid, Sponsoreid ning investoreid vägeva aasta eest. Soovime kõigile investoritele eelmisest veelgi tulusamat ja viljakamat uut aastat!

Aastaaruanne on alla laaditav siit.

2 comments

  1. I was pretty pleased to uncover this web site. I want to to thank you
    for ones time for this wonderful read!! I definitely really liked every little bit of it
    and i also have you saved to fav to look at new things in your site.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.