Investeeri Crowdestatega Gruusiasse

{:ee}Gruusia turg{:}{:en}Georgian market{:}

Gruusia kinnisvaraturg

  1. aasta juunis sõlmisid Gruusia ja EL assotsiatsioonilepingu, mis jõustus 1. juulil 2016. aastal. Selle lepingu alusel moodustati põhjalik ja laiaulatuslik vabakaubanduspiirkond (DCFTA, ingl k Deep and Comprehensive Free Trade Area), mis võimaldab soodustingimustel kaubelda. See piirkond hõlbustab tänu õigusnormide suuremale kooskõlale vastastikust juurdepääsu ELi ja Gruusia turule.
  2. aastal kasvas elamukinnisvara tehingute arv hüppeliselt rekordilise 28 000 tehinguni, mis vastab 21% tõusule võrreldes 2016. aastaga. Uute korterite müügi osakaal (54%) ületas vanade korteritega tehtud tehingute osakaalu 2017. aastal ehitatud uute majade suure arvu tõttu. Registreeritud müügitehingute alusel kasvas tehingute koguväärtus 10% ja saavutas väärtuse 1,17 miljardit USA dollarit. Pidev kasv jätkus 2018. ja 2019. aastal nii esmasel kui ka teisesel turul.

Viimase viie aasta jooksul on Gruusiat külastavate rahvusvaheliste turistide arv pidevalt kasvanud – keskmiselt 21% aastas. Selle tulemusel on riigis hotellide täituvus 70% ja nõudlus lühiajaliste rendipindade järele aasta ringi suur, eriti Tbilisis. Batumi ja Gudauri kuurortid tõmbavad ligi palju kodu- ja välismaiseid suve- ja talvekinnisvara ostjaid.

Maailmapanga 2019. aasta äritegevuse lihtsuse edetabelis (Ease of Doing Business Report) oli Gruusia äritegevuse lihtsuse (ease of doing business) poolest 190 majanduse seas 6. kohal, äri alustamise lihtsuse (ease of starting a business) poolest 4. kohal ja kinnisvara registreerimise lihtsuse (ease of registering property) poolest 4. kohal. Agentuur Fitch Ratings on kinnitanud Gruusia pikaajalise riigireitingu tasemel „BB–“ positiivse väljavaatega. Agentuurid Standard & Poor’s ja Moody’s on Gruusiat hinnanud reitingutega vastavalt „BB–“ ja „Ba2“.

Kuidas Crowdestate turule siseneb?

Crowdestate laieneb Gruusiasse eesmärgiga oma meeskonda suurendada ja investorite portfelli mitmekesistada. Giorgi Chalaganidze vastutab riigis tehtavate toimingute eest. Tänu rahvusvaheliste organisatsioonidega ja erinevatel turgudel töötamise kogemusele arendab Giorgi edukate kohalike arendajatega uusi partnerlussuhteid ja tugevdab vanu.

Juba 17 Gruusia investoril on Crowdestate’is aktiivne investeerimiskonto. Oma konto saate luua siin: https://crowdestate.eu/et/home Loe Crowdestate’s lähemalt SIIT.

Kui soovid enda ettevõtte või projekti tarbeks kapitali kaasata, võta julgelt ühendust meie meeskonnaga

Loe lähemalt projektide ühisrahastamise kohta meie blogist või kodulehelt.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.