Kuidas rahaasju paremini korraldada?

{:ee}Raha purgis illustratsioon{:}{:en}Money in jar illustration{:}

Lugemiseks kuluv aeg: 2 min.

Tarbijad teavad hästi, mida tähendab võlakoorma kasvav surve, kuid küsimusele „Kas kõik inimesed peaksid endale eelarve koostama?“ vastas hiljutises küsitluses jaatavalt vaid 25% küsitletutest. Samas küsitluses selgus ka, et 67% katserühmast koostavad eelarvet, mis näib olevat anomaalia, kuid tegelikkuses on parimale lootma jäämine inimloomuse osa. Kahjuks ei peegeldu see alati meie rahaasjades. Selle asemel, et investeerimiseks oma sissetulekust rohkem raha kõrvale panna, arvame, et suudame võlgu paremini hallata kui teised. Seda olukorda saab muuta lihtsa meeldetuletusega raha olemusest.

Mõelge, et teie teenimisvõime on vara

Kui tarbijatelt küsida, mis on nende suurimad varad, nimetavad nad oma investeeringuid, kinnisvara ja sõidukeid. Need kõik on aga tuluteenimisvõime kõrval teisejärgulised. Kui mõistate oma tuluteenimisvõime väärtust, tunduvad need 30–40 aastat, mille jooksul olete võimeline kõigi teiste varade eest maksmiseks tulu teenima, väga lühike aeg, et koguda piisavalt rikkust aastateks, mil te ei ole enam võimeline tööd tegema. See nõuab kahte toimingut: esimene on kaitse ja teine on mitmekesistamine. Kindlustusettevõtted aitavad teil varasid kaitsta ning pakuvad mitmeid tooteid, mis on loodud sissetuleku kaitsmiseks. Mitmekesistamine nõuab läbimõeldud jõupingutusi, et luua palga osatähtsuse vähendamiseks mitmeid sissetulekuallikaid. Suurim tähelepanu peaks olema passiivsel sissetulekul, kuna see nõuab teilt väikest pingutust. Passiivse sissetuleku näitena saab tuua intressid ja dividendid investeeringutelt ning hobiärid, mis ei nõua teilt suurt panust.

Olge laenude puhul arukas

Võlgadest vabanemine on väärt idee, kuid võib juhtuda, et teil on siiski vaja krediitkaarti kasutada või laenu võtta. Sellistel juhtudel peaksite veenduma, et võetaval laenul on parim intressimäär (võimalusel 0%) ja laenuperiood. Parimate laenutingimuste saamiseks on oluline, et oleksite võimeline pidama läbirääkimisi. Koguge sissemakse jaoks, suurendage oma krediidivõimet ja parandage oma finantsseisundit, et finantseerimisasutusel oleks keeruline teha teile parimast intressimäärast kehvemat pakkumist.

Mõelge, et raha on rikkuse suurendamise tööriist

Rikkuse suurendamiseks raha kõrvale panemise kõige kiirem viis on teenida rohkem, kui kulutate. Raha kõrvale panemine (vahet pole, kas kulutuste kärpimise või sissetuleku suurendamise teel) on oluline puhvri loomiseks. Rikkad inimesed on saanud rikkaks ja püsivad rikkana, sest nad mõistavad, et elada tuleb allpool oma võimete piire. See tähendab seda, et lühiajalised naudingud ei tohi kunagi pikaajaliste eesmärkide saavutamist mõjutada.

Raha võib mõistliku kasutamise korral olla väärtuslik kaup neile, kes soovivad oma rikkust suurendada. Rikkuse suurendamine tähendab teadmist, kuidas mistahes rahalist olukorda kõige paremini ära kasutada.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.