Kopli tee 44 investeerimisvõimaluse kokkuvõte

Lugemiseks kuluv aeg: 1.20 min.

Kui me Kopli tee 44 projekti rahastuskampaania 13. augustil 2015 a. avasime, siis siis soovisime sellega pakkuda tavapärasest märkimisväärselt madalama riskiprofiiliga investeerimisvõimalust meie madalama riskitaluvusega liikmetele. Meie algse plaani kohaselt oleks selle projekti arendamist rahastatud ainult Crowdestate’i investorite omakapitali baasil ning pangalaenu kaasamist ei olnud planeeritud. Finantsvõimenduse puudumise tõttu prognoosisime selle projekti oodatavaks aastaseks tulususeks 10 – 14% aastas, mis meie hinnangul oleks olnud heas kooskõlas pangalaenuga kaasnevate finantsriskide puudumisega.

Nii meile kui ka paljudele kõrvalvaatajatele tuli tavapäraselt kiire investeerimishuvi puudumine suure üllatusena. Kas 10 – 14% vahele jääb oodatav tootlus ei pane inimesi oma pangas seisvat raha investeerima? Meie hea liige Kristi Saare küsis sarnase küsimuse oma 14. augustil avaldatud blogipostituses.

Rahastuskampaania keskel uurisime oma investeerimistaotluse esitanud investoritelt, kas nad oleks nõus jätkama ka juhul, kui me selle projekti elluviimiseks kaasaks umbes 200 000 euro suuruses summas pangalaenu ning kuna absoluutne enamik osalejatest soovis sellistel tingimustel jätkata, siis alustasime läbirääkimisi kõikide Eestis tegutsevate kommertspankadega.

Oktoobrikuu lõpus saime meie ootuste ja äriplaaniga kooskõlas oleva siduva laenupakkumise ning 27. oktoobril omandasime Kopli tee 44 kinnitus. Hetkel toimuvad kinnistul ehituse ettevalmistustööd.

Alljärgnevalt leiate statistilist infot Kopli tee 44 investeerimisvõimaluse rahastamise tulemuste kohta!

Rahastajate geograafiline paiknemine

Kopli tee 44 - kaart

Kopli tee 44 investeerimisvõimaluse rahastamisel osalesid inimesed Eesti erinevatest paikadest ning Rootsist.

Nii nagu ka Rootsiküla investeerimisvõimaluse puhul, oli siin näha Peetri alevi ning muja Rae vallas elavate inimeste aktiivset osalemist.

Rahastajate arv ning investeeringu mediaanväärtus

Kopli tee 44 - investeeringu suurus ESTKopli tee 44 investeerimisvõimaluse rahastamisel osales kokku 202 rahastajat. Rahastajate arv on keskmisest mõnevõrra kõrgem, samas on väga palju 100 – 300 euro suuruseid investeeringuid teinud rahastajaid.

Võrreldes meie eelnevate projektidega on vähenenud nii investeeringu mediaan- kui ka keskmised väärtused.

Keskmise investeeringu suuruseks oli 1 561 eurot. Väikseimaks üksikuks investeeringuks oli jällegi 100 eurot, suurimaks aga 100 000 eurot.

Eraisikud vs ettevõtted

Kopli tee 44 - eraisikud vs ettevõtted EST76% Kopli tee 44 investeerimisvõimaluses osalevatest Crowdestate’i liikmetest on eraisikud (153) ning 24% ettevõtted (49). Samas rahastasid ettevõtted 54% (169 900 eurot) ning eraisikud 46% (144 000 eurot) Kopli tee 44 investeerimisvõimalusest.

Ettevõttena investeerimine annab rahastajale võimaluse oma tulumaksukohustust edasi lükata ning seeläbi muidu tulumaksuks kuluv raha samuti enda kasuks tööle panna.

Mehed vs naised

Kopli tee 44 - mehed vs naised EST71%  investeerimisvõimaluses osalenud Crowdestate’i liikmetest on mehed (144) ning 58% naised (58).

Rahalises vääringus moodustab meeste osakaal 88% koguinvesteeringust ning naiste rahaliste panuste osakaal 12% koguinvesteeringust.

.

.

.

.Kopli tee 44 - mehed vs naised mediaan EST

Meeste poolt tehtud investeeringute mediaansuurus oli seekord märkimisväärselt madal 500 eurot ning naiste poolt tehtud investeeringute mediaansuurus 250 eurot.

2 comments

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.