Crowdestate e Veriff: come verificare la tua identità

Tempo di lettura: 1 min.

Crowdestate richiedere a tutti gli investitori di verificare la propria identità per maggiore sicurezza ed evitare potenziali frodi.

Read more on why we chose to verify accounts HERE.

Ad oggi, non è possibile creare un nuovo conto di investimento o utilizzare l’Autoinvest senza aver verificato la propria identità. Tra un mese, non sarà più possibile effettuare un investimento o trasferire denaro sul proprio conto corrente senza tale verifica.
Qui di seguito, una breve guida per effettuare la verifica.

IMPORTANTE:

 • Assicurati che il nome sotto “Il mio profilo” sia lo stesso presente sul tuo documento.
 • Google Chrome è il browser che ti consigliamo di utilizzare per effettuare la verifica.
 • Sarò necessario usare una camera (webcam del pc, dello smartphone o del tablet).

Se ancora non hai un conto di investimento

Installa l’applicazione “Google Authenticator” oppure conferma il tuo numero di telefono.

Quando desideri investire o modificare alcuni dati del tuo conto di investimento se non vuoi attendere il codice via SMS, puoi confermare le modifiche grazie all’app Google Authenticator (per l’autenticazione in due fattori). E’ particolarmente comoda soprattutto se ci si trova all’estero.

Se vuoi sapere come attivare l’autenticazione in due fattori segui la breve guida qui sotto:

 1. Installa l’applicazione Google Authenticator sul tuo smartphone AndroidiOS, se già non la possiedi. Se ti serve supporto su questo punto, puoi consultare la pagina del Supporto Google.
 2. Vai ora sul tuo account Crowdestate. Seleziona “Il mio profilo”, dopodiché “Convalida e modalità di firma del contratto.” Clicca su “Abilita l’autenticazione a due fattori” e scansiona il QR code con l’app Google Authenticator.
 3. Inserisci il codice di autenticazione a due fattori generato dall’app Google Authenticator

Perfetto. Ora puoi procedere con gli step di seguito.

Se hai già un conto di investimento

1. Vai a “Il tuo profilo” e seleziona “Verifica dell’identità”

2. Accetta termini e condizioni per il trattamento dei dati personali biometrici

Dopodiché, cliccando su “CLICK HERE TO VERIFY”, verrai rimandato alla pagina di “Veriff” per effettuare la verifica.

Dovrai nell’ordine:

 1. Confermare termini e condizioni di Veriff
 2. Consentire l’accesso alla webcam del pc, smartphone o tablet.
 3. Selezionare il tipo di documento da utilizzare: ID card (carta di identità), passport (passaporto), drivers license (patente di guida).


3. Dopo aver cliccato “Confirm” (Conferma), avrai accesso agli ultimi passi per completare la verifica.
Dovrai nell’ordine:

 1. Scattare una foto chiara e visibile del tuo viso
 2. Scattare una foto del fronte del documento scelto
 3. Scattare una foto del retro del documento scelto

Infine, potrai rivedere tutte e tre le foto scattate e decidere se confermare (Confirm) o riscattarle.

 

 

5. Se è tutto OK, clicca su “Confirm” e aspetta la mail di conferma dell’avvenuta verifica. 
Nell’attesa, vedrai comparire la scritta “Pending” (in sospeso) accanto alla sezione di verifica del tuo account.

Il processo di verifica può durare fino a un paio di giorni.
Una volta verificata la tua identità, puoi creare un nuovo conto di investimento o utilizzare liberamente il tuo conto attuale.

Hai un Conto di investimento intestato alla società?

Il processo è diverso rispetto a quello per gli investitori persone fisiche.

Vai sulle impostazioni del tuo conto di investimento (Overview – Impostazioni – Modifica impostazioni conto), documentazione relativa al conto, scegli file e carica la documentazione.
Attendi poi la mail di conferma.

Per qualsiasi domanda, puoi scrivere a italy@crowdestate.eu e saremo felici di aiutarti.

E’ tempo di verifica! 🙂

33 comments

 1. Tere !

  Meil eestis on sellise klounaadi asemele mõeldud välja juba ammu elektrooniline ID – ID-kaart, Mobiili ID ja muud sellised teenused.
  Pange asi tööle ja teeme ka tuvastuse kohe ära.

   1. Tere,

    Et siis pigem astume tehnoloogias sammu tagasi ja ei kasuta turvaliseid tehnoloogiad, mida saaka kasutada ka näiteks E-resident.
    Kahju.

     1. Tere,

      Tänud vastuse eest. Viidatud blogipostituse lingil pole küll sõnagi juttu valikutest, või nende tegemistest.
      Arusaadav, et mõistlik on kasutajaid tuvastada. Ka on arusaadav, et on lihtne langeda start-up’i müügijutu võrku (hea et vähemalt Eesti start-up).
      Teistpidi oleks ilus, kui me kõik koos tutvustaks maailmale Eesti tugevusi – elektroonilist ID-d, mida saavad ka “paljud välismaised investorid” soovi korral kasutada.
      Veriffi jutt on kena, aga siiski tekib tõrge enda pildistamisesel ja ka dokumendi pildistamisel – kui selleks tegelikult vajadust ei ole (isiku tuvastamise mõistes).

      Tasuks siiski veelkord mõelda, kas vaid ühele kaardile koga asi ülesehitamine on mõistlik.

   2. Tere,

    Et siis pigem astume tehnoloogias sammu tagasi ja ei kasuta turvaliseid tehnoloogiad, mida saaks kasutada ka näiteks E-resident.
    Kahju.

 2. /Users/tiiujarviste/Desktop/Veriff.pdf
  Jäin indentifitseerimise juures toppama veriff ” error.safari_not_supported”
  Alati heade soovidega
  T.

 3. Kas Crowdestate on kursis, et valitud “kõigile sobiva” teenuse kasutustingimused eksisteerivad VAID ingliskeelsena on seega tühised EV õigusruumis? Või on Crowdestate oma aadressi EV õigusruumist ära kolinud?
  Soovitan rääkida pädeva juristiga. Kelkimised “kõigile sobiv” ja “kui ei meeldi mine ära” ei ole usaldust müüvale ettevõttele sobilik suhtlusviis.

 4. Mulle ka ei meeldi see pildistamise asi. Tahan lihtsalt id-kaardiga autentida! Te päriselt ei hakkaGI seda võimaldama? Põhjendusega, et “suur hulk investorid on välismaalased”?? Sellise suhtumise korral ma vist aitan teil seda välismaalaste osakaalu veelgi suurendada varsti. Olen pettunud ja kaalun tõsiselt teie kaudu investeerimisest loobumist.

   1. Kahjuks viidatud blogipostitusest ei selgu tegelikult, miks otsustasit isikusamasuse tuvastamiseks kasutada ainult Veriffi teenust. Miks mitte alternatiivsed meetodid? ID-kaardiga sisselogimine, mobiil-ID, smart ID, füüsiliselt kontorisse kohale tulemine?
    Ehk kui pole nõus või võimalik Veriffi teenust kasutada, siis jääb investor sisse pandud rahast ilma? Mida arvavad sellisest sammust Andmekaitse Inspektsioon või Finantsinspektsioon?

 5. Kas tõesti ei olnud paremat koostööpartnerit valida kui see veriff, kus ma pean veebikaameraga pildi tegema? Esimesed korrad arvasin, et see teenus on lihtsalt katki, kuna ma ei osanud oodata, et veebikaamera võiks vajalik olla tuvastamise jaoks (miks ma ei või lihtsalt oma ID kaardist pilti saata?)

  Nüüd ma olen proovinud telefoniga teha endast ja ID kaardist pilte ja olen kahel korral saanud ainult “palun proovi uuesti” emaili tagasi. Telefon on pixel 2 mis peaks olema piisavalt hea kaameraga ometi, lihtsalt läbi veriff rakenduse ei ole võimalik fokuseerida ja pilti ma ise teha ju ei tohi??

  1. Tere. Hetkel näen, et Veriffil ei õnnestu saada ühendust kaamera ja/või mikrofoniga ning seetõttu verifitseerimine ei edene. Vaadake ega kuskil seadetes ei ole kaamerale ligipääsu tõkestatud.

   1. Tere Gerda

    Jah, nii ma ka oma kommentaaris kirjutasin. Viimased korrad proovisin telefoniga, kus sai pildid tehtud, aga edukat tuvastamist ei õnnestunud saada.

    Ootan siis kuni mobiil-id kaudu tuvastamise jõuate lisada.

 6. Tõepoolest, ülalnimetatud link jutustab pikal-laialt identifitseerimise vajalikkusest, mitte sellest, miks on valitud ainsaks meetodiks veider kaamera ees jahmerdamine.
  Kas tõesti on võimatu lubada autentimist nii Veriffi teel kui ka ID-kaardi teel????????
  Iga klient siis ise otsustab, millist meetodit kasutab.

   1. Tere, Gerda

    Mis kuupäevaks on valmimas digitaalse ID põhised lahendused ?
    Eeldan, et seniks peatatakse 1 kuu tähtaeg verifitseerimisele.

    Ette tänades,

 7. Kulla Sille kippar, olen juna 76 vana ja ei jaga muhvigi estiatud idendifitseerimise moodusest. Lugesin, et palju kommenteerijad on sama meelt, et pildistamine on tegelikult inimese idenditeedi rikkumine (ma ei soovi lihtsalt oma õnnetud nägu kellegile näidata) ning paljudele isegi ebasobiv mitmetel põhjustel. Mõelge asi ümber ja tehke uus variant ID kaarti kasutamisega. Pealegi verifitseerimine on täiesti tundmatu asi ja ei oma usaldusväärsust. Hea Sille Kippar, sellise keerulise nõudmisega tekitate paljudes investorites, kes oma, võib-olla viimase raha, paigutasid sellesse investeerimisfondi, et teadmata riskiga, raha veidi vanaduspõlves oma tervise huvides juurde saada. Sille, mõtle nende inimeste peale, kes usaldasid oma raha fondile, ja nüüd tekitate nendes kahtlusi selle uue idendifitseerimisega. Hea meelega küsiks oma raha tagasi, mille investeerimisfondi panin aga tõenäoliselt on see veelgi keerulisem või hoopis võimatu toiming. Jääm ootama vastust minu personaalsele E-aadressile, mis on kirjas minu investeerimise lepingus.

 8. Tere!

  Väga ebaõnnestunud nõue! Pool päeva läinud ja ei mingit tulemust. Osa raha, mille vahetult enne vastavat teadet üle kandsin, seisab konto peal tühjalt, kuna konto omanikuna ei suuda end verifitseerida isegi kõrvalise abiga. Miks ei ei saa Eesti kodanikud end tuvastada ID kaardi abil?
  Vastamine ei ole vajalik, olen neid mitterahuldavaid vastuseid piisavalt lugenud.

 9. This Verify is unnecessarily cumbersome. Why can’t I just upload my photo and scans of ID card, which I have already available? Why do I have to bother with the webcamera?

 10. hello,
  this method is really a problem, veriff website isn t working properly , that is not a simple way or a rapid way even if on paper it look like good, I get the same problem for bitcoin, so i decide to go to another platform, I really prefer the classic system of uploading my ID as for many other crowdfunding website.

  You have to find an alternative solution, after 3 PC , 3 windows , i try chrome firefox :
  nothing happen,
  or it load and you get direct that you have a problem,
  or if you are extremely lucky you cam go until date upload… and never go forward.

  I supose it not your problem it is veriff problem, but you will miss a lot of investor and get a lot of complain about it.
  Have a good days

 11. Tundub et ka minu jaoks jääb soov investeerimiskontot avada ootama kaasaegsemaid identifitseerimisvahendeid kui seda on enda pildistamine.

Lascia un commento

Il tuo indirizzo email non sarà pubblicato. I campi obbligatori sono contrassegnati *

Questo sito usa Akismet per ridurre lo spam. Scopri come i tuoi dati vengono elaborati.