Uus eelbroneerimissüsteem: mida tasub teada!

{:ee}Diagrammid illustratsioon{:}{:en}Charts illisustration{:}

Lugemisele kuluv aeg: 1.5 min

Kas mäletad kui ilmus uus huvipakkuv investeerimisvõimalus, olid õigeaegselt arvuti taga, et teha ka omapoolne investeering, aga projekt täitus vähema kui minutiga ning jälle jäid oma võimalusest ilma? Või kui olid varasemalt seadistanud Autoinvesti, tegelesid rahulikult enda asjadega, sest eeldasid, et Autoinvest tegi sinupoolse investeeringu ära ning õhtul arvuti taha minnes avastasid, et jäid hoopiski projektist välja?

Oleme töötanud kõikidele investoritele võrdse ja toimiva lahenduse kallal, et edaspidi ei esineks probleemi, kui soovid investeerida, aga see mingisugusel põhjusel ei õnnestu.

Selle nädalal tegime suuremat sorti süsteemivärskenduse, mille tulemusel rakendus ka uus eelbroneerimissüsteem, mis tähendab, et nüüd on üht-teist muutunud.

Kus-mis-kuidas kõik nüüd toimib saabki sellest postitusest teada.

Uue ja vana süsteemi erinevus

Vana süsteemi kohaselt oli võimalik projektiga eelnevalt 24h tutvuda enne kui see eelbroneerimiseks lahti läks.

Uue eelbroneerimisüsteemi korral avaneb investeerimisvõimalus eelbroneerimiseks koheselt ja kestab 24h.

Mis on uut?

Rahalised piirangud on kadunud: saad investeerida nii suure summa, kui hing ihaldab.

100 € garantii: Kõikidele investoritele, kes on raha (ükskõik millises summas) eelbroneerimisperioodil investeerinud, garanteeritakse 100 eurone osalus projektis.

 • Kui eelbroneerimisperioodi jooksul ei kogune piisavas koguses investeeringuid, et katta kogu projekti rahastamiseks vajaminev summa, siis peale perioodi lõppu avaneb investeerimivõimalus nii nagu varasemalt.

Kui investeeringuid on rohkem, kui projekt suudab mahutada, siis investeeringud jaotatakse soovijate vahel proportsionaalselt, näiteks:

 • Investeerimisprojekti summaks on 1000€.
 • Eelbroneerimisperioodil investeerib 4 investorit summades 100€, 1000€, 10 000€ ja 10 000€.
 • Investeeringud saavad olema 100€, 100€, 400€ ja 400€ ning ülejäänud raha tagastatakse investoritele.

VÕI

 • Eelbroneerimisperioodil investeerib 5 investorit summades 100€, 200€, 1000€, 5000€ ja 5000€.
 • Investeeringud saavad olema 100€, 100€, 200€, 300€ ja 300€ ning ülejäänud raha tagastatakse investoritele.

Maksimaalne eelbroneerimisse mahtuvate investorite arv saab olema investeerimisprojekti summa/100 ehk

 • (Näide) Investeerimisvõimaluse summa on 1000€, kuhu saab investeerida maksimaalselt 10 investorit, sest minimaalne investeerimissumma on 100€ (10 x 100 = 1000€).
 • Kui see juhtub, siis lõppeb eelbroneerimisperiood koheselt, kõik investorid saavad 100€ investeeringu ja ülejäänud summa tagastatakse.

Autoinvest:  Eelbroneerimisperioodil broneerivad Autoinvestid automaatselt seadistatud summa ehk endiselt piirangud puuduvad, aga kui investeeringuid on rohkem, kui projekti mahub, siis neid kärbitakse samamoodi kui manuaalselt tehtud investeeringuid.

 • Kui sul on seadistatud mitu Autoinvesti, siis eelbroneerimisperioodil investeerib vaid üks ja kõige suurema summaga Autoinvest.

Tähelepanek: Uus eelbroneerimissüsteem ei puuduta hüpoteeklaene ja intressioksjoneid.

Kokkuvõtvalt, eelbroneerimisperioodil saavad investorid sisestada soovitud maksimaalse investeeringu summa. Kui eelbroneerimine saab läbi, siis määrab lõpliku investeeringu summa investeerida soovivate investorite arv. Investeeringu summa jääb 100€ ja sisestatud maksimaalse investeeringu vahemikku.

Nonii, kuidas tundus? Arusaadav? Segane? Kergelt hirmutav?

Küsimuste korral võid meile julgelt kirjutada, aga eks kõige paremini saab uus eelbroneerimisüsteem selgeks siis, kui ise korra läbi teha.

Head investeerimist! 🙂

13 comments

 1. While I applaud the equality created by the guarantee that investors will get at least 100€ invested, I question the disappearing of a real “cooling period”. I don’t really understand the reasoning behind this second change. Having a period of time where nobody can invest can only benefit investors; I’m afraid the new behavior is likely to invite them to make bad investing decisions due to fear of missing out.

  1. Uus süsteem toob kaasa kaks probleemi: esiteks tõsisemad investorid võivad kaotada huvi, sest investeerimispakkumisi on liiga vähe, et suuremaid summasid soovitud tulususega investeerida kui soositakse suuremat arvu investoreid, aga väiksemaid investeringuid investori kohta.
   Teiseks, iga investor peab enne pakkumist oma Crowdestate kontole investeritava summa kandma, aga kui seda kõike investeerida ei saa, siis tuleb see jälle tagasi kanda, sest kes ikka tahab raha tasuta CE kontol hoida. Selle probleemi lahendusena näeksin kui CE võimaldaks investeerimiskorraldust sooritada ilma vahendite olemasoluta CE kontol. Hiljem, kui lõplik investeering on selgunud, siis alles kanda raha CE kontole.
   CE on muidugi huvitatud, et raha jääks CE kontodele uusi investeerimisvõimalusi ootama, sest CE saab klientide raha tasuta kasutada. Kui muidugi CE ei hakka kliendikonto saldode pealt intresse maksma.

   1. Tere Allan. Crowdestate ei saa kasutada investorite investeerimiskontol olevaid rahalisi vahendeid. Investor saab investeerimiskorraldusi teha vaid ise – manuaalselt või Autoinvesti kasutades.

 2. I welcome the new changes! It’ll be easier to get a share of any project now. Eliminating the 24h review phase favors investors who have idle cash balance, which means less cash drag for active investors. Thumbs up from me!

 3. Minul tekib küsimus, et kas Crowdestate (CE) kavatseb klientide kontodele jäävatele vabadele vahenditele intresse maksma hakata? Või peavad investorid, kes soovivad suuremaid summasid investeerida, pidevalt investeeringutest välja jäävat raha endale tagasi kandma, sest keegi ei taha, et raha CE kontol “tühjalt” seisab.
  Aksepteeriksin olukorda paremini, kui investeerimisbroneeringu saaks teha ilma vahendite olemasoluta investeerimiskontol. Et kui on selge, millise lõpliku summaga osalen investeeringus, siis sellise summa kannan kokkulepitud tähtajaks ka CE kontole. Ja siis, kui mõni investor teatud tähtajaks ei suuda raha oma investeerimiskontole kanda, siis ta eemaldatakse selle projekti investorite hulgast ja selle võrra saavad teised rohkem investeerida. Kui on ülepakkumine, siis ei teki kellelgi kahju, kui üks investor hiljem ära langeb.
  Suur mure on ka see, et suuremad investorid ei pruugi olla huvitatud nii väikeste summade investeerimisest nagu 100-300 eur. Seega muutub CE pisiinvestorite kohaks ja tegijad võivad lahkuda. Kui mul oleks 20K investeerimiseks, siis mul poleks aega oodata, kuni ma seda 100 eur kaupa saan paigutatud, ma soovin selle kohe paigutada. Kui CE seda ei võimalda, siis võidakse minna teiste platformide juurde.

  1. Tere Allan. Saan Teie mõttekäigust aru. Uus broneerimissüsteem lahendab sealjuures suurt probleemi, milleks oli paljude investorite väljajäämine projektidest. Kui Teil on omapoolseid ideid, milline süsteem võiks hoopis kasutusel olla, siis võite julgelt jagada meiega enda mõtteid info@crowdestate.eu. 🙂

   Infoks: Investeerimiskontol oleva summa pealt pole plaanis intressi maksma hakata.

   1. Vahest oleks üks lahendus see, et kuskilt saaks valida võimaluse mitte osaleda alla teatud summa. Et kui näiteks tahan investeerida €1000 miinimumsummaga €500, ja eelbroneemise järel määratakse mu osaluseks €200, siis minu osalust ei toimu.

 4. Investeeringusummade kujunemine paistab soosivat väikeseid summasid. Süsteemil võiks olla ka võimalus tehingust taganeda kui summa kujuneb liiga väikeseks

  1. Tere Rein. Teie välja pakutavat süsteemi rakendades muutuks projektide rahastamine vägagi keeruliseks.
   Investeeringu suurus sõltub investeerida soovitate investorite arvust ja kui investoreid on palju ning projekti rahastamiseks vajaminev summa mitte kõige suurem, siis osaluste võrdseks jaotamiseks kujunevad välja väiksemad summad.

 5. Mulle uus süsteem ei meeldi.
  Kui ma tahan investeerida 1000 aga sellest investeeringust saab 100, siis ei ole minu soovi ju arvestatud.
  Siis võiks olla ka miinimumsumma, mida olen nõus investeerima.
  Kui tahan, et see oleks 1000, siis panen nii maksimumi, kui miinimumi 1000 ja korras.
  Kui mulle jääv osa kahaneb osalejate arvu tõttu väiksemaks, kui 1000, siis minu investeerimispakkumist ei peaks arvestama.
  Asi selles, et ei taha portfelli palju väikeseid investeeringuid.
  Portfelli jaotamine erinevate varaklasside vahel on ka uue süsteemiga keerulisem.

 6. Mina küll ei näe selles probleemi, et raha istub vabalt Crowdestate kontol, kuna tänapäeval ei paku nagunii ükski keskkond vabalt istuvale rahale mingit arvestatavat intressi. Pangakontol on see vaid murdosa ühest protsendist. Vahet pole, kas istub paar nädalat CE kontol või Swedbank kontol. Ja kui see raha ongi kuskil intressi teenimas, siis see tähendab, et see raha ei ole nii ehk naa väga likviidne, et seda kiiresti CE-sse ümber paigutada.

  Samas, olen nõus, et see €100 kaupa tilgutamine ei paku tõesti teinekord huvi. Isegi kui mu tavaline investeerimissumma on ca €1000-2000, tundub €100 investeering tühine. Kuigi, saan aru, et antud näites oli toodud lihtsalt imeväike investeerimisprojekti summa, mis jaguneski miinimum €100 osadeks investorite vahel. Seni pole minu investeeringuid veel molekulideks lahti lõhutud.

  Parimat!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.