Crowdestate and Veriff: how to verify your identity

Reading time: 1 min.

Crowdstate now requires all investors to verify their identities to ensure security and prevent fraud.

Read more on why we chose to verify accounts HERE.

Currently, it’s not possible to create new investment accounts or use Autoinvest without verifying your identity. After 1 month you aren’t able to submit an investment application or transfer money to a bank account, so here’s a short instruction on how to do it straight away.

IMPORTANT:

 • Make sure your name under “My Profile” matches with your name on your document.
 • Google Chrome works the best.
 • You need to use a camera (web camera on your laptop or comuper, phone camera or camera on your tablet.)

If you don’t have an investment account

Set up Google Authenticator OR confirm your phone number.

When you wish to invest or change your investment account details you don’t have to wait for the SMS code, you can just confirm your actions by using Google Authenticator. It’s especially handy while being abroad.

How to enable two-factor authentication?

 1. Install a Google Authenticator app on your Android or iOS device if you don’t already have one. If you need help getting started, please see Google’s Support Page.
 2. Open “Profile” and “Validation and contract signing method” in your Crowdestate account and scan the QR code with the Google Authenticator app.
 3. Enter the Two-factor authentication code provided by the Google Authenticator app

All set. Now proceed by following the steps shown below.

If you have an investment account

1. Go to your ‘Profile’ and look for ‘Identity verification’.

2. Agree with the terms and conditions and press on the blue ‘Veriff’ button.

After what you will be forwarded to Veriff’s page, where you need to select a document you’d like to use for verifying – ID card, passport or drivers license.

3. After pressing ‘Confirm’ you can see all the steps you need to follow to take a portrait and a document photo.

                       

4. In the end, you are able to see all the pictures you took, and if you wish you can retake them.

5. In case everything is OK, just press ‘Confirm’ and wait for the confirmation email.

              

When your identity has been verified, you can create an investment account or proceed with your current account.

Company’s investment account

Go to your investment account settings (‘Overview’ – ‘Settings’ – ‘Edit account settings’), add additional documents and wait for the confirmation email.

In case of questions or you need some help, write to us at info@crowdestate.eu and we’ll help you out.

Time to verify! 🙂

33 comments

 1. Tere !

  Meil eestis on sellise klounaadi asemele mõeldud välja juba ammu elektrooniline ID – ID-kaart, Mobiili ID ja muud sellised teenused.
  Pange asi tööle ja teeme ka tuvastuse kohe ära.

   1. Tere,

    Et siis pigem astume tehnoloogias sammu tagasi ja ei kasuta turvaliseid tehnoloogiad, mida saaka kasutada ka näiteks E-resident.
    Kahju.

     1. Tere,

      Tänud vastuse eest. Viidatud blogipostituse lingil pole küll sõnagi juttu valikutest, või nende tegemistest.
      Arusaadav, et mõistlik on kasutajaid tuvastada. Ka on arusaadav, et on lihtne langeda start-up’i müügijutu võrku (hea et vähemalt Eesti start-up).
      Teistpidi oleks ilus, kui me kõik koos tutvustaks maailmale Eesti tugevusi – elektroonilist ID-d, mida saavad ka “paljud välismaised investorid” soovi korral kasutada.
      Veriffi jutt on kena, aga siiski tekib tõrge enda pildistamisesel ja ka dokumendi pildistamisel – kui selleks tegelikult vajadust ei ole (isiku tuvastamise mõistes).

      Tasuks siiski veelkord mõelda, kas vaid ühele kaardile koga asi ülesehitamine on mõistlik.

   2. Tere,

    Et siis pigem astume tehnoloogias sammu tagasi ja ei kasuta turvaliseid tehnoloogiad, mida saaks kasutada ka näiteks E-resident.
    Kahju.

 2. /Users/tiiujarviste/Desktop/Veriff.pdf
  Jäin indentifitseerimise juures toppama veriff ” error.safari_not_supported”
  Alati heade soovidega
  T.

 3. Kas Crowdestate on kursis, et valitud “kõigile sobiva” teenuse kasutustingimused eksisteerivad VAID ingliskeelsena on seega tühised EV õigusruumis? Või on Crowdestate oma aadressi EV õigusruumist ära kolinud?
  Soovitan rääkida pädeva juristiga. Kelkimised “kõigile sobiv” ja “kui ei meeldi mine ära” ei ole usaldust müüvale ettevõttele sobilik suhtlusviis.

 4. Mulle ka ei meeldi see pildistamise asi. Tahan lihtsalt id-kaardiga autentida! Te päriselt ei hakkaGI seda võimaldama? Põhjendusega, et “suur hulk investorid on välismaalased”?? Sellise suhtumise korral ma vist aitan teil seda välismaalaste osakaalu veelgi suurendada varsti. Olen pettunud ja kaalun tõsiselt teie kaudu investeerimisest loobumist.

   1. Kahjuks viidatud blogipostitusest ei selgu tegelikult, miks otsustasit isikusamasuse tuvastamiseks kasutada ainult Veriffi teenust. Miks mitte alternatiivsed meetodid? ID-kaardiga sisselogimine, mobiil-ID, smart ID, füüsiliselt kontorisse kohale tulemine?
    Ehk kui pole nõus või võimalik Veriffi teenust kasutada, siis jääb investor sisse pandud rahast ilma? Mida arvavad sellisest sammust Andmekaitse Inspektsioon või Finantsinspektsioon?

 5. Kas tõesti ei olnud paremat koostööpartnerit valida kui see veriff, kus ma pean veebikaameraga pildi tegema? Esimesed korrad arvasin, et see teenus on lihtsalt katki, kuna ma ei osanud oodata, et veebikaamera võiks vajalik olla tuvastamise jaoks (miks ma ei või lihtsalt oma ID kaardist pilti saata?)

  Nüüd ma olen proovinud telefoniga teha endast ja ID kaardist pilte ja olen kahel korral saanud ainult “palun proovi uuesti” emaili tagasi. Telefon on pixel 2 mis peaks olema piisavalt hea kaameraga ometi, lihtsalt läbi veriff rakenduse ei ole võimalik fokuseerida ja pilti ma ise teha ju ei tohi??

  1. Tere. Hetkel näen, et Veriffil ei õnnestu saada ühendust kaamera ja/või mikrofoniga ning seetõttu verifitseerimine ei edene. Vaadake ega kuskil seadetes ei ole kaamerale ligipääsu tõkestatud.

   1. Tere Gerda

    Jah, nii ma ka oma kommentaaris kirjutasin. Viimased korrad proovisin telefoniga, kus sai pildid tehtud, aga edukat tuvastamist ei õnnestunud saada.

    Ootan siis kuni mobiil-id kaudu tuvastamise jõuate lisada.

 6. Tõepoolest, ülalnimetatud link jutustab pikal-laialt identifitseerimise vajalikkusest, mitte sellest, miks on valitud ainsaks meetodiks veider kaamera ees jahmerdamine.
  Kas tõesti on võimatu lubada autentimist nii Veriffi teel kui ka ID-kaardi teel????????
  Iga klient siis ise otsustab, millist meetodit kasutab.

   1. Tere, Gerda

    Mis kuupäevaks on valmimas digitaalse ID põhised lahendused ?
    Eeldan, et seniks peatatakse 1 kuu tähtaeg verifitseerimisele.

    Ette tänades,

 7. Kulla Sille kippar, olen juna 76 vana ja ei jaga muhvigi estiatud idendifitseerimise moodusest. Lugesin, et palju kommenteerijad on sama meelt, et pildistamine on tegelikult inimese idenditeedi rikkumine (ma ei soovi lihtsalt oma õnnetud nägu kellegile näidata) ning paljudele isegi ebasobiv mitmetel põhjustel. Mõelge asi ümber ja tehke uus variant ID kaarti kasutamisega. Pealegi verifitseerimine on täiesti tundmatu asi ja ei oma usaldusväärsust. Hea Sille Kippar, sellise keerulise nõudmisega tekitate paljudes investorites, kes oma, võib-olla viimase raha, paigutasid sellesse investeerimisfondi, et teadmata riskiga, raha veidi vanaduspõlves oma tervise huvides juurde saada. Sille, mõtle nende inimeste peale, kes usaldasid oma raha fondile, ja nüüd tekitate nendes kahtlusi selle uue idendifitseerimisega. Hea meelega küsiks oma raha tagasi, mille investeerimisfondi panin aga tõenäoliselt on see veelgi keerulisem või hoopis võimatu toiming. Jääm ootama vastust minu personaalsele E-aadressile, mis on kirjas minu investeerimise lepingus.

 8. Tere!

  Väga ebaõnnestunud nõue! Pool päeva läinud ja ei mingit tulemust. Osa raha, mille vahetult enne vastavat teadet üle kandsin, seisab konto peal tühjalt, kuna konto omanikuna ei suuda end verifitseerida isegi kõrvalise abiga. Miks ei ei saa Eesti kodanikud end tuvastada ID kaardi abil?
  Vastamine ei ole vajalik, olen neid mitterahuldavaid vastuseid piisavalt lugenud.

 9. This Verify is unnecessarily cumbersome. Why can’t I just upload my photo and scans of ID card, which I have already available? Why do I have to bother with the webcamera?

 10. hello,
  this method is really a problem, veriff website isn t working properly , that is not a simple way or a rapid way even if on paper it look like good, I get the same problem for bitcoin, so i decide to go to another platform, I really prefer the classic system of uploading my ID as for many other crowdfunding website.

  You have to find an alternative solution, after 3 PC , 3 windows , i try chrome firefox :
  nothing happen,
  or it load and you get direct that you have a problem,
  or if you are extremely lucky you cam go until date upload… and never go forward.

  I supose it not your problem it is veriff problem, but you will miss a lot of investor and get a lot of complain about it.
  Have a good days

 11. Tundub et ka minu jaoks jääb soov investeerimiskontot avada ootama kaasaegsemaid identifitseerimisvahendeid kui seda on enda pildistamine.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.