Ärilaen

Business loan

Lugemiseks kuluv aeg: 1.30 min.

Miks lisandus Crowdestate’i teenuste hulka ärilaen?

Kümnenditagune finantskriis tekitas laenuturul olukorra, kus traditsiooniline ärilaen ei olnud enam paljudele ettevõtetele kättesaadav, ja see on ka üks ühisrahastusäri tekkimise põhjustest. Kuigi globaalsed laenumahud ei ole märkimisväärselt vähenenud, antakse enamik uutest ärilaenudest pigem suurtele ettevõtetele, väikesed ja keskmised ettevõtted peavad aga oma äriprojektide rahastamisel pöörduma alternatiivsete kapitaliallikate poole.

“Olen oma 20-aastase panganduskogemuse jooksul kohtunud paljude ettevõtetega, kes ei ole rahul oma kodupanga poolt pakutavate finantseerimisvõimalustega. Crowdestate’i platvormi asutasin algselt selleks, et olla professionaalseks rahastuspartneriks kinnisvaraettevõtetele, võimaldades neil edukalt teostada kinnisvaraarendusprojekte,” selgitab Crowdestate’i asutaja ja tegevjuht Loit Linnupõld platvormi asutamise tausta. “2016. aastast alates on aga Crowdestate’i platvormil ettevõtetele kättesaadav ärilaen ettevõtetele ning 2017. aastal lisandus teenuste hulka hiljuti ka laen kinnisvara tagatisel.”

Crowdestate’i ühisrahastusplatvorm täiendab ja on alternatiiviks traditsioonilisele pangafinantseerimisele, viies kokku tuhanded Crowdestate’i investorid arenguks kapitali vajavate ettevõtetega.

Täna on Crowdestate’i ühisrahastusplatvormi vahendusel muu hulgas võimalik kapitali kaasata erinevatel otstarvetel:

 • Laen ettevõttele;
 • Hüpoteeklaen ehk ärilaen kinnisvara tagatisel;
 • Allutatud laenukapital;
 • Projektipõhine omakapital;

Miks võtta ärilaen kinnisvara tagatisel?

Jätkusuutliku äri ja selle kasvu tagamiseks on ettevõttel vaja käibekapitali. Vabade vahendite puudumine ja klientide pikad maksetähtajad võivad aga ettevõtte kasvu tõsiselt pärssida, takistades suure potentsiaaliga projektide läbiviimist, laienemist uuele sihtturule, lansseerimast uusi tooteid vms. Ärilaen kinnisvara tagatisel on ettevõttele äärmiselt mugav viis oma projektidele rahastuse leidmiseks. Hea projekt võib platvormil leida rahastuse ka lausa päevaga.

Ärilaen kinnisvara tagatisel
ärilaen

Crowdestate’i ärilaenu iseloomustab:

 • Kiire ja mugav taotlemine – täida avaldus kodulehel ja anname tööpäeva jooksul indikatiivse pakkumise;
 • Laenusumma alates 20 000 eurost;
 • Maksegraafik kuni 5. aastaks;
 • Laen 1. järgu hüpoteegi tagatisel, 50-80% tagatise turuväärtusest;
 • Tagatiseks sobib: elu- ja ärihooned, korter, kinnistu;
 • Taotlejaks juriidiline isik, tagatis ei pea kuuluma laenutaotlejale;
 • Intressioksjon võimaldab finantseerimiskulu alandada;

Crowdestate’i kaudu raha kaasamine ja laenu teenindamine on lihtne. Alustamiseks on vaja vaid täita kodulehel elektrooniline taotlus. Meie ulatuslik kogemus kinnisvara- ja ühisrahastusprojektide vallas võimaldab meil projektile anda hinnangu ja vajadusel soovitused selle parendamiseks. Asjatundlik info projekti kohta teeb ka investori jaoks investeerimisotsuse langetamise kiireks ja lihtsaks.

Täna on ärilaenu võimalik taotleda Eesti ja Läti ettevõtetel, kuigi tulevikus loodame seda pakkuda ka laiemale ringile Euroopa ettevõtetele.

2 comments

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.